MINELAB GPX 4800

Cok yönlü arama ( multi period sensing- MPS ), ikili voltaj teknolojisi ( dual voltage technology- DVT ) ve akıllı elektronik zamanlama ayarı ( smart electronic timing alignment – SETA ) gibi Minelab’in kendine has teknolojileri sayesinde yüksek performansa erişmiş olan GPX 4800, herzamankinden daha fazla altın arama  kapasitesine erişmiştir. GPX 4800’de ayrıca GPX 5000’de de bulunan performans arttırıcı özelliklerin bazıları mevcuttur.

Diğer dedektörlere kıyasla yeni geliştirilmiş olan elektronik teknolojisi, yeni toprak alti zamanlama sistemi ve bunlarla kombine edilmiş olan ünlü GPX becerileri sayesinde en derindeki yeralti madenlerini bulabilme olanağı sağlar.Eşi benzeri olmayan  yeni özellikleri, fonksiyonlari ve üstün teknolojileri sayesinde GPX dedektörleri en zor toprak kosullarinda bile kolay, sessiz ve en derindeki altin külçelerini bulabilme garantisi vermektedir.Yeni eklenen Madeni Para / Kalıntı ( Coin / Relic) ve Geliştirilmiş Zamanlama (Enhance Timing) fonksiyonlari ile GPX 4800’de 6 zamanlama opsiyonu mevcuttur.

Bu dedektördeki dijital ve elektronik aksamı değiştirmektedir. Her zamanlama  ( timing) fonksiyonu değişik toprak koşullarinda en ideal performans için dizayn edilmiştir. Bu da ayni dedektörün içinde 6 ayri dedektörün bulunmasi anlamina gelir.GPX 4800 hem yeni başlayanlar hem de profesyoneller  için 3 arama modu ve otomatik fonksiyonlari ile kullanımı kolay bir dedektördür.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ
 • MPS, DVT ve SETA teknolojileri sayesinde erişilmesi ve bulunmasi  en güç işlenmemiş küçük altin parçalarını bile bulabilirsiniz.
 • Yeni Zamanlama Fonksiyonları GPX 4800’i çok yönlü ve becerikli hale getirmiştir. 8 zamanlama fonksiyonunun tek bir dedektörde toplanmış olması tek bir dedektör alarak 8 ayrı dedektöre  sahip olmanız anlamına gelmektedir. Önceki modelde bulunan 5 zamanlama fonksiyonuna eklenen 3 yeni zamanlama fonksiyonu “madeni para / kalıntı”, “maden tuzu/altın” ve “kaliteli altın”dır.
 • Kaliteli Altın arama fonksiyonu çok daha hassas ve derinde arama yapabilme olanağı sağlamaktadır. Böylece kimsenin şimdiye kadar bulamadığı derinlikteki altınlara ulaşabilirsiniz.
 • Maden Tuzu / Altın fonksiyonu maden tuzlu toprak koşullarında bile her boyuttaki altını bulabilme olanağı sağlamaktadır. Bu fonksiyon özellikle plajlarda üstün başarı elde  etmektedir.
 • Madeni Para / Kalıntı fonksiyonu bereketli toprak koşullarında hiç olmadığı kadar derinde arama olanağı sağlamaktadır
 • “3 arama modu” programlar arası kolay geçiş ve arama kolaylığı sağlar. “Genel”, “Derin” ve Yuksek Madeni ( Hi Mineral )” modları mevcuttur. 3 Arama modu kişisel tercihlere göre ayarlanabilir, istenen şekilde adlandırılabilir.
 • Geliştirilmiş “Rx Gain” sayesinde GPX 4800 ile çok daha hassas bir şekilde alan taraması yapılabilir ve çok daha yüksek performans elde edilir. 
 • “Otomatik Zemin Tarama” opsiyonu ile dedektörün her türlü toprak koşuluna uyum sağlaması kolaylaştırılmıştır. ( Sabit, İzleme, Hızlı İzleme,  Zemin Tipi ve Hızlı Takip Butonu ) 
 • Geliştirilmiş Ses Ayarları sayesinde dedektör kişisel duyma kabiliyetine göre ayarlanabilir. ( Aşamalı ses, ses, yoğun sinyal, cevap, hedef ses, ses limit, sabitleme) 
 • “Demir İkaz” özelliği sayesinde gereksiz metaller ayrıştırılabilir.
 • “Hareket Kontrol” özelliği sayesinde dedektör kişisel arama hızına göre ayarlanabilir ve optimum seviyede hedefe ulaşma sağlanır. 
 • “Ayarlama ( ses iptal )” özelliği sayesinde otomatik ya da manuel olarak gereksiz ses dalgaları en düşük seviyeye getirilebilir. 
 • GPX 4800 üzerindeki “aydınlatma ( backlight )” sayesinde ekrandaki menu gece ya da gündüz rahatlıkla okunabilir. Pil gücü de bu sayede kontrol edilebilir. 
 • GPX 4800’de ayrıca hafif li-ion batarya ve mikrofon güçlendirme özelliği mevcuttur. 
 • GPX 4800’in arama becerisini ve değerini arttirmak için standart olarak 11” Double D arama başlığı bulunmaktadır. 
 • Cihazda İngilizce, İspanyolca, Rusça ve Arapça dil opsiyonları mevcuttur. 

 

Share This Story!

About Author

You may also like

No Comment

You can post first response comment.

Leave A Comment

Please enter your name. Please enter an valid email address. Please enter a message.